Home World News Як правильно споживати ліки та основні поради

Як правильно споживати ліки та основні поради

by marusia

Сучасна медицина неможлива без фармакології. Лікарська терапія вживається повсюдно. Один із найзручніших варіантів для самостійного прийому – всілякі таблетки та інші засоби, які потрібно проковтнути. Просто, але є правила.

Хворому необхідно подивитися більше про ліки на Diahnoz.info, дізнатися у лікаря, як пити ліки, щоб вони допомагали.

Чому важливо дотримуватися рекомендацій

Речовини не розподіляються чарівним чином організмі, коли пацієнт відправив засіб у рот. Медикаменти розпадаються на компоненти та всмоктуються у різних органах шлунково-кишкового тракту. Де з якою швидкістю? Залежить від складу та форми лікарського препарату. Вміст шлунка (наявність або відсутність їжі, пов’язані з ним особливості секрету) впливає на цей процес і при дотриманні рекомендацій може зробити прийом ліків ефективнішим, а при недотриманні спровокувати неприємності. Тому прийом пероральних засобів, як правило, прив’язаний до їди.

Жувальні засоби та спреї всмоктуються прямо через слизову оболонку ротової порожнини. Якщо в інструкції сказано запивати пігулки, значить ковток рідини повинен забезпечити оперативне потрапляння медикаментів у шлунок і виключити розмазування стравоходом.

Якщо таблетки приймаються не симптоматично (захворіла голова — випили знеболювальне), а призначені для регулярного прийому, то важлива систематична дія речовин, що діють на організм. Дія пігулки не нескінченна, до певного моменту корисний ефект закінчується, решта виводиться. І навпаки, поспішивши з наступним прийомом, пацієнт завдасть подвійного удару, який не означає подвоєну користь, швидше навпаки. Тому важливо дотримуватись режиму, щоб між прийомами були рівні проміжки часу (доба, половина доби, кілька годин). Пийте постійні ліки приблизно одночасно, а чи не хаотично.

Конкретніше про прийом різних ліків

Якщо засіб має рідку форму, то в плані швидкості спрацьовування воно мало залежить від того, чи порожній або повний живіт: навіть якщо там перетравлюється їжа, сироп просочується в кишечник. А тверда таблетка чи капсула просуватиметься разом із усією масою.

Як коректно зрозуміти рекомендації:

  1. Натщесерце — приблизно за півгодини до того, як ви вперше поїдете після нічного сну.
  2. Перед їжею – надайте пігулці півгодини в порожньому шлунку, потім їжте.
  3. Під час/відразу після їжі – покладіть таблетку поряд з тарілкою і прийміть, коли їжа добігатиме кінця.
  4. Після їжі – зачекайте півгодини.

Запивають в ідеалі 100 мл чистої теплої води. Це нейтральне середовище. Змішувати ліки з солодкими, кислими, газованими, тонізуючими і алкогольними напоями не потрібно. Вони мають власний вплив, реагують з препаратами, спотворюючи процес їх засвоєння. Натуральний сік та мінералка теж під забороною.

You may also like

Leave a Comment

@ ANews, 2017-2022. All Rights Reserved.