Home Health Навіщо потрібне скло в дверцятах для каміна: переваги скління

Навіщо потрібне скло в дверцятах для каміна: переваги скління

by buma888

Камін зі скляними дверцятами виглядає акуратним і безпечним. Однак скло в камінних дверцятах, крім чистоти та безпеки, вирішує ще кілька завдань. Перш ніж ми розповімо про те, чому наявність скла так важлива, нагадаємо, що якісні дверцята для каміна можна придбати на сайті saunashop.com.ua

Що робить засклені дверцята для камінної топки

По-перше, герметичні засклені дверцята виключають підсмоктування неконтрольованого холодного повітря всередину топки. Для розпалювання справді подається холодне повітря з кімнати (близько 20%). Але на горіння подається вже підігріте повітря, причому його кількість закладено в конструкції самого каміна.

Власник може збільшувати або зменшувати потік повітря на горіння, це змінює інтенсивність полум’я та тривалість горіння.

По-друге, засклені дверцята дозволяють каміну працювати в нормальному рівному режимі, без температурних шоків. Отже, всі механізми – підшипники, ручки, ролики, профілі та інші зберігають працездатність протягом тривалого часу (зазвичай це – десятки років).

По-третє, дверцята береже… екологію. Оскільки забезпечується герметичність топки, усередині створюється висока температура – 550-750°С. За такої температури всі гази дров згоряють повністю. Це означає, що у димар немає викиду сажі, а повітря немає викидів СО. Димохід довше залишається чистим – як чистим залишається повітря біля будинку.

Зрештою, високі температури в топці змушують паливо вигоряти до найменшого попелу. Так вивільняється максимальна кількість енергії, і ми отримуємо від дров, що спалюються, максимум тепла.

Що робить скло для власника каміна

Найголовніше — засклені дверцята забезпечують безпеку. Вона захищає від іскор та випадання вуглинків. А ще – від зворотної тяги та викидів у кімнату диму.

Герметичні скляні дверцята захищають господарів і від запахів з каміна. У той же час вона не дає теплому повітрю кімнати відлітати у трубу.

Важливо: висока температура в топці очищає футерування (внутрішнє оздоблення топки). Завдяки цьому світлий шамот, вермікуліт чи біла кераміка залишаються світлими та білими. А темний шамот чи метал – без нальоту сажі. Це зберігає зовнішній вигляд футерування, робить камін охайним, а облицювання залишається чистим, без сажистого нальоту.

Високі температури в топці роблять горіння дуже гарним, доповнюючи його різними спецефектами вторинного допалювання газів.

Обігрів від каміна

Через скло передається дуже багато тепла. По суті, скляні дверцята каміна, що горить, — це потужний тепловий екран. Завдяки йому в кімнаті стає тепло вже через 20-30 хвилин після розпалювання.

Коли камін виходить на повну потужність, біля дверцят на відстані 2-3 метрів стає дуже спекотно. З цієї причини поряд з каміном краще не ставити меблі, обтягнуті натуральною шкірою або шерстю – жар може зіпсувати оббивку.

Для того щоб з комфортом розміститися безпосередньо біля каміна, що горить, потрібні дверцята з подвійним склінням. Вона знижує температуру теплового випромінювання через скло на 30-40%, запобігає перегріву кімнати з малою енергопотребою та ще більше підвищує температуру в топці (додаткові 100-120°С) – що добре для процесів горіння та ефективності використання тепла.

You may also like

Leave a Comment

@ ANews, 2017-2022. All Rights Reserved.